bilgi@modernetiket.com.tr
0. 332 342 01 80

SIKÇA SORULAR SORULAR

Sıkça Sorular Sorular


Metal EtiketMetal etiket, ürünlerin tanıtımı, seri numaraları, gücü vs. gibi açıklayıcı bilgileri içerir. Kullanım alanı çok geniş olup , farklı ebat, boyut ve kalınlıkta yüksek mikron eloksalı, yada asit oymalı, dış etkenlere dayanıklı boyalarla baskı uygulanır. Ürün üzerine çift taraflı bant yada perçinle monte edilir. Sticker (Çıkartma) Etiketler: Opak yada şeffaf pvc çıkartma kağıt üzerine sınırsız renk seçenekleri ile baskı uygulanır. Tehlike ve uyarı etiketleri, ürün tanıtım etiketleri, reklam amaçlı etiketler vs. gibi çok geniş kullanım alanı vardır.

Metal EtiketMetal etiket, ürünlerin tanıtımı, seri numaraları, gücü vs. gibi açıklayıcı bilgileri içerir. Kullanım alanı çok geniş olup , farklı ebat, boyut ve kalınlıkta yüksek mikron eloksalı, yada asit oymalı, dış etkenlere dayanıklı boyalarla baskı uygulanır. Ürün üzerine çift taraflı bant yada perçinle monte edilir. Sticker (Çıkartma) Etiketler: Opak yada şeffaf pvc çıkartma kağıt üzerine sınırsız renk seçenekleri ile baskı uygulanır. Tehlike ve uyarı etiketleri, ürün tanıtım etiketleri, reklam amaçlı etiketler vs. gibi çok geniş kullanım alanı vardır


Metal Etiket:  ürünlerin tanıtımı, seri numaraları, gücü vs. gibi açıklayıcı bilgileri içerir. Kullanım alanı çok geniş olup , farklı ebat, boyut ve kalınlıkta yüksek mikron eloksalı, yada asit oymalı, dış etkenlere dayanıklı boyalarla baskı uygulanır. Ürün üzerine çift taraflı bant yada perçinle monte edilir. Sticker (Çıkartma) Etiketler: Opak yada şeffaf pvc çıkartma kağıt üzerine sınırsız renk seçenekleri ile baskı uygulanır. Tehlike ve uyarı etiketleri, ürün tanıtım etiketleri, reklam amaçlı etiketler vs. gibi çok geniş kullanım alanı vardır.

Plastik esaslı bir malzemedir. Güneşe yağmura suya dona karşı dayanıklı bir malzemedir. Kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır.Beyaz bir malzemedir. Tarım makine üreticileri, Sanayi Makine üreticileri, Oto tamir bakım servis yapan firmalar, Damla sulama sistemleri üretimi yapan kuruluşlar. Nerde ise bütün alanlarda etiket olarak kullanılırlar. Etiketimiz su, güneş, sıcak, soğuk, gibi doğa şartlarından etkilenmez. En kaliteli malzeme kullanılarak üretim yapılır.

Plastik esaslı bir malzemedir. Güneşe, yağmura, suya, dona karşı dayanıklı bir malzemedir. Daha çok camlarda kullanılır. Özel baskı tekniği ile ters baskı yapılabilir. Kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır. Kullanıldığı alanlar; tarım makina üreticileri, oto tamirciler, sanayi makina üreticileri, bisiklet üzerlerinde ve daha bir çok alanda kullanılmaktadır. Özellik olarak sıcak, soğuk, su, rüzgar, güneş gibi doğal şartlardan etiklenmez, yırtılmaz, yapşıtığı yerden çıkmaz. Baskılarımızda markalı etiketler kullanırız. Etiketlerin yapışması konusunda hicbir sorun yaşamazsınız. Müşterilerimize asla kalitesiz malzeme tavsiye etmeyiz, baskılarda kullanmayız. İstenilen şekil (oval, kare, elips) ve ölcüde baskı yapılır.

0.40-1.0 mm arası alüminyum üzerine özel boyalarla baskı yapılır. Korozyon ve oksitlenmeye karşı dayanıklıdır. Boya tutuculuğu çok yüksektir. Eloksallı Alüminyum Etiket istenilen kalınlıkta malzeme üzerine ve istenilen renklerde uygulama yapılabilir. Doğa şartlarına ve kimyasallara direnç en üst düzeydedir.
Firma bilgileri, Ürünlerin tanıtımı ve özellikleri, seri numaraları, imal yılı, vs. gibi açıklayıcı bilgileri tüketiciye iletmek amaçlı kullanılır. Kullanım alanı çok geniş olup farklı ebat, boyut ve kalınlıkta tercih edilebilir. Metal Etiketler de Müşteri talebine ve malzeme türüne göre birden fazla renk uygulanabilir. Çift taraflı bant veya perçin ile montaj yapılır.Kullanılan alanların başında makina sektörü gelmektedir. Sanayinin birçok alanında kullanılmaktadır. İster yapışkanlı istenirse perçinli olarak metal etiket üretilmektedir

Tasarımlarınızı işbirliğimiz sayesinde kurumsal kimliğiniz ile pekiştirip ürünlerinizde güven ve kaliteli duygusu oluşturabilmek için tercih edebileceğiniz,ürünlerinizin dış görünüşünü güçlendirebileceğiniz bir etiket çeşididir.Dayanıklı, zarif, esnek,oluşuyla ürünlerde bir albeni yaratabilmektedir, Kullanımının kolaylığı ve ürünlerde zarif bir görüntü oluşturması açısından en büyük tercih sebebidir.Aşındırıcı maddelere ve hava şartlarına dayanıklıdır. Özellikle elektronik sanayiinde çok geniş bir kullanım alanına sahiptir, Bunun yanı sıra makine ön paneli ya da ürün tanıtım etiketi olarak da talep görmektedir.İç ve dış mekanlarda kullanıma uygundur.Şeffaf (transparan) malzemeye ters yüzeyden baskı uygulanır ve baskı yüzeyiyle temas olmadığından baskıda solma, silinme,çizilme,kararma v.b. problemler olmaz,Kağıt bazlı olmamayışı sayesinde sıvıyı emmez ve sıvı üzerinden akar gider ve hiçbir etki bırakmaz. Zengin renk çeşitleri ile çok renkli baskı uygulanabilmektedir.Leksan etiketin uygulanacak yere montajı söz konusu olduğunda leksan etiketin arka yüzü baskı işlemi bittikten sonra çift taraflı bant ile kaplanır ve montaj esnasında bantın yüzü banttan ayırılarak montajı yapılır. Gofre (kabartma) yapılarak tuşların kullanımı sağlanır

Ticaret tarihinden itibaren reklamcılık sektörü her zaman ilgi gerektiren sektörlerden olmuştur. Reklam ürünlerinin marka değerine ve kazanç istatistiklerine etkileri tartışılmaz. Bu ürünlerin tüketicilerin zihinlerinde marka ve firma bağlılığı yaratmak gibi görevleri vardır. Reklamcılık ticaret sektörünün yardımcı gemisidir. Çıkarılan bir ürünün hedefi ne kadar büyük ise o kadar fazla kişiye ulaşmak için görsel veya yazılı medya kullanılması gereklidir. Bu reklamlar kitle sayıları olarak fazla kişiye ulaşsa da akılda kalıcılık olarak daha az tüketiciyi etkilemektedir. Bugün sizlere bahsedeceğimiz reklamcılık ürünü damlat etiket olacak. Damla etiket reklam ürünleri arasında etiketleme çeşitlerinin içerisinde bulunan ve ürününüzün bir bakıma imzası olarak görülen bir üründür. Adından da anlaşılacağı gibi damla etiket bir yağmur damlası şeklinde tasarımı ile markanızın değerini tüketicilerin benimseyecekleri şekilde korur. Nasıl ki bir insanla tanıştığınızda yüzü sizin gördüğünüz ilk yer oluyorsa damla etiket de bir üründe göreceğiniz ilk ayrıntı olacaktır. Bu nedenle ürününüzdeki etiket çeşitliliği markanızı ve firmanızı yansıtacak şekilde kaliteli olmalıdır. Damla etiket tipinde bir reklam ürünü yapılabilmesi için çeşitli kimyasallara ihtiyaç duyulmaktadır. Sıcak ve soğuk yüzeylerden etkilenmeyen damla etiket Poliürethane olarak bilinen kimyasal bir maddeden yapılır. İnsan hayatına herhangi bir zararı olmayan Poliürethane çift karışım ile beraber daha önceden oluşturulan yüzeye dökülerek ısıtma teknikleri uygulanarak donması sağlanır.

 

Reklam ürünleri içerisinde renk uyumu ve ürün boyutuna göre ayarlanmasının en kolay olduğu etiketleme modeli olan damla etiket gerek fiyatlandırma gerekse uzun süre korunması açısından çok daha avantajlıdır. Damla etiket genel olarak iç ve dış ayırt etmeksizin her mekanda kullanılır. Yazılı ve görsel medyada yapılan reklamları destekleyici bir nitelikte olan etiket ürünleri marka kavramının korunmasında ve benimsenmesinde oldukça önemlidir. Monte edilme konusunda da oldukça kolay bir yöntem izlenen damla etiket ilgili ürünün üzerine çift taraflı bant yardımı ile monte edilebilir. Bu damla etiketin daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Damla etiket birçok farklı etiket modeline göre düzenlenebilir. Ürünün boyutlarının dışında kendi renk tercihi de istenilen tonlarda yapılabilir. Reklamcılık alanında en çok kullanılan etiket modellerinden biri olan damla etiket için uzun yıllardır sektörde bulunan ve deneyim, tecrübe kadrosu ile hizmet veren firmalar seçilmelidir.

Özel baskı tekniği ile özel (muşamba türü) malzemeye basılan bir etikettir. Halı yıkama firmaların yıkadıkları halılara numara vererek karışıklığı önlemek amacı ile üretilmiştir. Etiketimiz sudan hiçbir şekilde etkilenmez. Dayanıklıdır yırtılmaz. Halı yıkama firmaları için firmamız tarafında özel olarak geliştirilmiştir. 

Baskıya gelen ürün önce baskıya hazırlık denilen bir aşamadan geçerek İşleme alınır. Bu esnada ürüne uygulanacak görselin ebadına ve şekline göre baskı tekniği kararlaştırılır. Baskı tekniğinin kesinleşmesinden sonra baskı şablonu veya baskı klişesi hazırlanır. İlgili tezgah veya makine yanındaki ürün üzerine yapılan baskı,tektek ve elle besliyerek yapılır ve kurutularak müşteriye teslim edilir. Bunada serigrafi baskı denilmektedir 

Serigrafi, bir seri baskı yapma şeklidir. Geçmişi çok eskilere uzanan bu sanat dalı son zamanlarda sanayinin de gelişmesi ile endüstriyel ürünlerin markalanmasında büyük önem kazanmıştır. Ahşap ya da metal bir çerçeveye gerilen değişik türdeki polyester ipek kumaşının fotofilm emülsiyon denilen bir film tabakasıyla kaplanıp ışıkta pozlandıktan sonra basılması gereken grafik, bu kumaşa bir şablon gibi çıkar.

Madeni etiketlerden beklenen sadece dayanıklılık ve makine hakkında bilgi vermek değildir. Makina etiketleri cihazı üreten firmanın markasını dolayısıyla da estetik imajını makina üzerinden son kullanıcıya yansıtırlar. Bu nedenledir ki etiketlerin atölye imalatına başlanmadan önce, özenli bir grafik tasarım çalışmasını gerektirirler. Çoğunlukta birden fazla grafik çalışma yapılır ve müşterinin onayladığı çalışmalar hazırlanır

Madeni etiketlerden beklenen sadece dayanıklılık ve makine hakkında bilgi vermek değildir. Makina etiketleri cihazı üreten firmanın markasını dolayısıyla da estetik imajını makina üzerinden son kullanıcıya yansıtırlar. Bu nedenledir ki etiketlerin atölye imalatına başlanmadan önce, özenli bir grafik tasarım çalışmasını gerektirirler. Çoğunlukta birden fazla grafik çalışma yapılır ve müşterinin onayladığı çalışmalar hazırlanır.

 

Malzemenin Özellikleri;
Alüminyum etiketler özellikle ısının fazla olduğu yerlerde tercih edilir. Isıya karşı dayanıklılığı diğer etiketlere oranla fazladır. Arkasına yapışkan yapıştırılabilir veya puntolama şeklinde monte edilir. Özelliğine göre yada kullanılacağı yere göre bazı cinsleri vardır.

Metal Etiket Kullanım Alanları
Yüksek Mikron Alüminyum Etiket: Malzeme üzerine yapılan farklı operasyonlar sonucu yapılan baskı alüminyumun içine işler. Bu nedenle güneşte solma, renk atma olmaz. Malzeme üzeri çizilse bile yapılan baskı üzerinde herhangi bir çizik olmaz.

Eloksan Alüminyum Etiket: Dayanıklılığı çok fazla değildir. 3 – 4 sene sonra boyada solma görülebilir. Ayrıca üzerine numara veya harf vurularak seri no yazılır.

Asit İndirme: Alüminyum üzeri yapılan baskı sonucu çeşitli asitlerle oyularak istenilen yüzeyin yukarıda veya aşağıda kalmasını sağlar. Alt yada üst kısımda kalan yüzeyin içleri boyanabilir yada üzeri tekrar baskı yapılabilir. Özellikle fazla kimyasal maddelerin kullanıldığı makinalarda bu tip etiketler kullanılır. 

Dünyada ticaret konusunun başarılı olabilmesi için reklam sektörünün düzenli işliyor olması gereklidir. Bir marka ne kadar fazla bilinirliliğini korur ise o kadar ticaret konusunda gelişebilir. Reklamcılık sektörü sürekli gelişen bir sektör olmasına karşın sektörde alanlarını sürekli olarak genişletmektedir. Markalaşma sürecinde birçok stratejisi bulunan reklamcılık ürünleri ön plana çıkarmak için etiketleme yöntemini kullanır. Etiket genel olarak ürünün kimliğidir. Kime ait olduğunu ve kalitesini gösteren etiketlerin genel olarak amaca göre kullanılan birçok çeşidi bulunuyor. Bunlardan en önemlisi metal etiketleme olarak gösterilir.

 

Metal etiket ürünün dış görünüşünde markayı temsil eden reklamcılık ürünlerindendir. Ticaret sektöründe rekabetin sürekli olarak sıcak kalması sebebi ile ürünler her zaman kullanıcıların zihinlerinde yer edinmelidir. Metal etiket sağlamlık ve kullanabilirlik açısından bu etkiyi kullanıcılar üzerinde sağlıyor. Ürünün kalitesinin bozulmamasına rağmen etikette oluşan herhangi bir deformasyon marka değerini yıpratır. Bu nedenle metal etiket dayanıklılığını uzun süre koruduğu için tercih edilir.

Ürünün özellikleri, üreten firma bilgileri, üretim yılı ve varsa seri numarası gibi birçok ayrıntıyı kullanıcıya ileten metal etiket ürüne göre farklı boyut ve kalıplarda üretilebilir. Etiketleme konusunda ortaya çıkan farklı seçenekler ürünün üretilme şekli ve kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir. Reklamcılık alanının genelinde asla tek düze çalışılmaz. Metal etiketlerde de marka sahibinin isteğine göre renk düzenlemesi özel olarak yapılabilir. Dilerse birden fazla renk farklı kombinasyonlarda kullanılarak ürüne uyum sağlanır. Ürüne eklenmesi sırasında çift taraflı bant yada perçin kullanılır. Metal etiket ürünün hayat seyri boyunca markanızı ilk gün olduğu gibi koruyan bir reklam ürünüdür.

Metal Etiket Özellikleri

* Üretim aşaması ve montajı zaman almaz kolaydır.
* Farklı boyutlarda ve farklı renk kombinasyonlarında üretilebilirler.
* Hava koşullarına dayanıklıdırlar.
* Uzun süre dayanıklılıklarını koruyabilirler.
* Isıya karşı dirençlidir. Hemen bozulmaz.
* Üzerine firma bilgileri, üretim seri no gibi bilgiler yazılabilir.
* Kırılganlığı diğer etiketlere göre daha azdır.
* Reklam alanında prestij kazanmak için en ideal etiket seçimidir.
* Gerektiğinde kabartmalı olarak da üretilebilir.

Metal etiket ticaret konusunda sizlere otomatik bir reklam stratejisi sunar. Ürününüzün kalitesini gösterecek olan etiketleme sizlere daha fazla tüketici kazandıracaktır. Metal etiketletme sayesinde marka bilinirliliğiniz yükselecek ve piyasa üzerindeki etkileriniz artacaktır. Sektöre bakıldığında en fazla kullanılan etiketleme yöntemi olan metal etiketleme sizlere en uygun etiketleme yöntemi olacaktır.

Reklamcılık alanında ürünlerin marka değerlerini korumak amacı ile kullanılan metal etiket daha çok makine sanayisinde kullanılmaktadır. Aslında birçok alanda hava koşullarına gösterdikleri direnç nedeni ile tercih edilen metal etiket basımı ürünün kalitesini ve firma bilgilerini uzun süre saklayacak türden üretilmektedir. Ürün kullanımları bakımından uygulandığı yere renk özelliklerine göre de uyum sağlayan metal etiket basımı konusunda uzman firmalar yardımcı olmaktadır. Reklamın ticaret sektörü karşısındaki etkisini tahmin edebilirsiniz. Metal etiket basımı uygun olan ortam ve teknolojilerde yapılması gereken bir baskı modelidir. Genel olarak tecrübeli şirketlerin müşterilerine önerdikleri ve uzun ömürlü olmasından dolayı üzerindeki malın imalat tarihi, fabrika bilgileri, seri numarası gibi bilgilerin daha uzun kalmasını sağlar.

 

Metal etiket basımı zaman içerisinde teknolojik gelişmeler sayesinde kendisini geliştirmiştir. Yeni yapılan uzun ömürlü malların çoğunda kullanılan metal etiketleme için geçmiş yıllarda tek renk seçeneği bulunurken şu anda farklı renklerin karışımı ve çift renk kullanımı gibi seçenekler bulunuyor. Reklamcılık alanının ticaret sektörü için ne kadar önemli olduğunu bilen müşterilerin kullanabilecekleri metal etiket basımının önemli özelliklerinden diğeri de hava koşullarına uyum sağlaması. Soğuk veya sıcak havalarda bozulma gibi bir sorunu bulunmadığından tercih edilmesi gereken metal etiket kabartma olarak da üretilebilir. Metal etiket basımı sırasında yapılan teknolojik değişimler sayesinde ürünün hayat seyri ne olursa olsun marka değeri her zaman ilk gün olan kalitesinde kalacaktır.

Üzerindeki yazıların silinmesi gibi bir imkan olmayan metal etiket ürünlerin ebat ve boyutlarına göre yapılmalıdır. Birçok sektörde kullanılan metal etiket farklı çeşit ve türlerde reklam alanına hizmet eder. Marka değerinin ticaret sektöründeki öneminin bilinmesi ve bu değere kazanç amacından fazla saygı gösterilmesi nedeni ile yeni teknolojiler sayesinde değer kazanan metal etiket alanında tecrübeli ve teknolojik anlamda gelişmiş şirketler tarafından yapılmalıdır. İşte bu alanda sizlerin marka değerinizi korumak için tecrübe ve teknolojimizle reklam ürünleri konusunda yardımcı olmaktayız. Metal etiket basımı konusunda sayısı ve özelliği ne olursa olsun basım ve imalatını kusursuz yapma kapasitesine sahip olan firmamız alanında tecrübeli ve uzman kadrosu ile beraber sizlere yardımcı olabiliriz.

Ticaret insanların en eski yaptığı meslekler arasındadır. Buna rağmen sektör farkı bulunan bu meslek alanında uzman olabilmek için teknolojinin gelişmelerine ve insan davranışlarını sürekli takip etmek gereklidir. Reklamcılık bir ticaret sektöründe tanınırlılığınızı daha üst seviyede tutarak tüketicilerin sizi tercih etmesini sağlayan stratejilerdir. Reklamcılık alanında birçok farlı strateji ve ürün kullanılır. Bu ürünler arasında ticarete konu olan malın marka değerini koruyan etiketleme ürünleri oldukça fazla kullanılmaktadır. Marka değerinizin tüketici için ürettiğiniz mal ile beraber akla gelmesi sizin bu alandaki sektörde başarılı olduğunuz anlamına gelir. Reklamcılık sektöründe kullanılan etiketleme ürünlerinin başında metal etiketleme gelmektedir. Metal etiketleme genel olarak uzun ömürlü olması nedeni ile tercih edilir. Ürünün hayat seyrinin konu olduğu metal etiketteknolojinin gelişmeleri sayesinde tek düze olmaktan çıkarak birçok farklı çeşitte üretilmeye başlamıştır. Metal etiketleme çeşitleri genel olarak tek düze renk tercihlerinden çıkartılarak çift renk ve karışık renklerde de basıla bilmektedir. Metal etiket olarak sektörde adı geçen çeşitlere bir göz atalım.

 

Alüminyum Etiket: Alüminyum olarak bilinen maden üzerine yapılan etiketleme modelidir. Genel olarak bazı basım işlemlerinden geçirildikten sonra ortaya çıkan bu reklam ürünü dilerseniz çift taraflı bant dilerseniz perçin ya da vida delikleri ile montaj edilebilmektedir. Kolay montajının yanı sıra kullanım alanları ve amaçları çok farklılık göstermekle birlikte en çok marka etiketi, ürün etiketi, kabartmalı metal etiket, paslanmaz etiket, ayrıca makine kullanım talimat etiketleri, uyarı levhaları vs gibi alanlarda da kullanılmaktadır.

Barkodlu Metal Etiket: Metal etiket çeşitleri arasında bulunan barkodlu metal etiket genel olarak üzerine firma tarafından istenilen bir barkod numarası yazılarak reklam amaçlı kullanılan etiketlerdir. Özellikle dış mekanlarda bulunan demirbaş ve kıymetli eşyaların envanter takibi için yapılan barkodlu metal etiket montaj aşamasında perçin veya vidalama yöntemi ile ürüne tutturulur. Eğer ürün iç mekânda bulunan bir ürünse yapışkanlı metal etikette kullanılabilir.

Kabartmalı Alüminyum Etiket ve Kabartmalı Metal Etiket: Aslında iki etiket ürünü de aynı işlemlerden geçer. Aralarında sadece kullanılan metal alışımının bir farkı vardır. Metal etiketleme ürünü olarak kullanılan iki çeşit üzerine yazılmak istenen bilgiler veya marka kabartmalı olarak işlenir. Direk olarak metale işlenmesi nedeni ile normal metal etiket dayanıklılığından daha fazla bir dayanıklılık sunar. Metal etiketleme ürünlerinde en çok tercih edilenler arasında olsa da her ürün için ideal olmayabilir.

HIZLI İLETİŞİM

Sorun ve şikayetlerinizi bize hızlı bir şekilde bildirin